Jdi na obsah Jdi na menu
 

Příprava

● 16.října I když letošní výcviková sezóna byla díky mým mateřským povinnostem o něco kratší, nezahálíme úplně a alespoň chodíme trénovat na pole. Několik nových fotek z výcviku Aurory a Garryho najdete zde

 

● 23.srpna Všechna štěňátka kraťásků jsou již u svých páníků a již dostáváme první ohlasy, tak snad budou brzy i fotky. Poslední fotky před odchodem do světa najdete v rubrice odchovy.
Mezi chovné jedince jsem přidala čerstvě uchovněnou setřici Auroru z Nížkovic, tak snad se brzy dočkáme i štěňátek :-)

dscn2681.jpg

 

● 23 August All the kurzhaar puppies has already their new owners.
I added profile of stud bitch of English setter Aurora z Nížkovic.

27. července Štěňátkům je 9 týdnů a již odcházejí k novým páníkům. Nezadaní je ještě hnědý bělouš pejsek Bayern a fenky Benfica (hnědý bělouš), Borussia a Bocca (obě černý bělouš). Pokud máte zájem, neváhejte nás kontaktovat. 

 

26. června Štěňátkům je 5 týdnů, mají se k světu, už je to smečka velkých psů :-) Ve fotogalerii mají nové fotky.

A aktualita nejdůležitější: z porodnice jsme si přivezli další přírustek do naší lidské smečky :-). Karolínka se narodila 20. června v 8:40hodin. Měla 3130g a 50cm. Takhle teď vypadá naše šťastná rodinka.

 

26 June Kurzhaar puppies are already 5 weeks old, they have new photos in their photoalbum.

And the most important news: our human familly is bigger again. Karolína was born on 20 of June and she had 3130g and 50cm. And this is our happy familly now :-) 

rodinka.jpg

 
 


3.června Malí kraťásci mají ve své fotogalerii nové aktuální fotky.

O víkendu jsem s Aurorou a Afroditou absolvovala zkoušky vloh Klubu krátkosrstý ohař ČR, Obě uspěly v i.ceně, Afrodita s 221body a Aurora s 213 body. Obě tedy kompletně splnily podmínky chovnosrti a staly se chovnými fenami.

 

3 June Kurzhaar puppies have new photos in their photoalbum.

ES Aurora and Afrodita passed T.A.N. of German Shorthair Pointer Club ČR. Both in first prize. Afrodita with 221pts. and Aurora with 216pts. Both fulfiled all the conditions to become stud bitches.

25. května We have kurzhaar puppies!

Was born 9 puppies - 5 bitches and 4 dogsi. 3 brown and 6 black. Photos here.

dscn2089.jpg

 

 

 

22. května Každým dnem očekáváme narození malých kraťásků, zde najdete fotky Gáji těsně před porodem.

Dobré zprávy také dorazily od dcery našeho Garryho Cherryl - úspěšně absolvovala zkoušky vloh v I.ceně s 213body. Majitelům moc gratulujeme. Ještě doplním, že výsledek její DKK je A/A a na Národní výstavě v Ostravě získala ocenění V2. Nové fotky najdete zde.

Její bratr Chestr uspěl na Klubové výstavě ve slavkově - získal ocenění V4 ve třídě mladých.

 

 

9. května Kromě hlavní zprávy, kterou je očekávané narození štěňátek naší Gáji, také nadešel čas na aktualizaci výsledků dalších členů naší smečky:

27.dubna se naše mladé setřice zúčastnily Krajské výstavy ve Vyškově, Aurora získala v mezitřídě ocenění výborná, vítěz třídy a krajský vítěz, Afrodita v otevřené třídě taktéž výborná a vítěz třídy.

4. května jsme se zúčastnili Jarních zkoušek vloh Klubu krátkosrstý ohař se sídlem v Brně. Aurora uspěla v I.ceně s 219 body a Afrodita se 193 body taktéž v I.ceně.

 

9 May summery of last half a year:

In January Garry´s daughter Cherryl gained excellent1, CAJC,BOJ on National show in Brno.

In February ES Aurora z Nížkovic gained excellent 1, CAC, res.CACIB on Duocacib show in Brno.

27 April on Regional dog show in Vyškov Aurora won Regional winner and Afrodita Class winner.

4 May both our young ES passed T.A.N. of Kurzhaar club in I.prize. Aurora with 219pts. and Afrodita with 193pts.

 

You can also find some new photos in folders Hony, Afrodita, Aradia, Chester and Výcvik 2013.

 

17. března Po delší době dopňuji resty... Ve složce Hony najdete ještě fotky z prosincových akcí. Nové fotky mají ve své fotogalerii také odchovánci Afrodita a Aradia, která u nás byla i na výcvik. Krásné fotky přišly od Chestra, syna našeho Garryho. Také jsem vytvořila složku Výcvik 2013 kam budu dávat fotky z letošní výcvikové sezóny.

Co se týká výsledků z výstav, za zmínku stojí hlevně úspěch Garryho dcerky Cherryl, která získala v lednu na Hanácké národní výstavě ocenění V1,CAJC,BOJ a naší Aurory, která na únorové výstavě Duocacib v Brně vyběhala V1,CAC,res.CACIB.

 

 

We plan "B" litter of Deutsch Kurzhaar in autumn 2012. 
 
 
 
 
"B" LITTER - Deutsch Kurtzhaar                                                        

Gája z Ouhelí      

Faraon z Mešínské hájovny

faraon.jpg

 

15.1.2009
Height 65 cm
Complete scissor bite

 

 

 

 

 

 

ZV – Test of Native Abilities I. prize
PZ – Field Test - I.prize
LZ – Wood Test - I.prize, 1.place
SZVP – Water Test - I.prize, 2.place
All-Round Test - II.prize, 2.place

Club show of German shorthair pointers – winner Zákupy 2011
CAC
Excellent

 

 

Plánujeme vrh kraťásků, předpokládáme narozní koncem listopadu 2012.

 

 

VRH B - NKO                                                                                       

Gája z Ouhelí      

Faraon z Mešínské hájovny

faraon.jpg

   15.1.2009
    Výška: 65 cm
    Chrup úlpný, skus nůžkový                       černý bělouš

 

 

 

 

 

 


Zkoušky vloh I.c. 
Podzimní zkoušky I.c.
Lesní zkoušky I.c., 1.místo
Speciální zkoušky z vodní práce I.c., 2.místo
Všestranné zkoušky II.c., 2.místo

 

Vítěz klubové výstavy (Zákupy 2011)
CAC
Výborný
 

 

 

26 October New photos from tests with Garry in folder Výcvik 2012, photos of Chester - Garry´s son here, and some home photos of our Aurora here.

new photos have in their photoalbums setters Aurora, Afrodita and Artemis (alias Aia), and also our GSP Gája z Ouhelí.

 

jsem s NKO Antispartou absolvovala Pohár vzpomínek - kombinaci podzimních a vodních zkoušek. PZ zvládla s 295 body a SZVP s 96 body a získala titul res.CACT. Tímto splnila podmínky lovecké upotřebitelnosti a jelikož nemůže být pro drobnou vadu exteriéru uchovněna, rozhodli jsmeč se nabídnout ji k prodeji. Jistě bude dobrým pomocníkem při lovu. Pokud máte zájem, můžete mě kontaktovat.

25 and 26 August Antisparta z Nížkovic passed Pohár vzpomínek - Field and Water tests with 295 and 96pts. and gained res.CACT title. She fulfil conditions of hunting ability. We offer this bitch for sale.

 

2. prosince jsem přidala fotky z posledních honů, najdete je zde. Nové fotky jsou také u našeho odchovánka setřice Asterie.

 

2 December new phoptos of hunts here, and new photos of ES Asterie are here.

Doplňuji resty a přidávám některé starší fotografie. Ve složce Výcvik 2012, najdete ještě nějaké fotky ze zkoušek. Dále jsem přidala fotky Chestra, Garryho synka, kterého jsme potkali na výstavě v Brně. Roste z něj exteriérově nadějný, velmi temperamentní psisko. A taky pár odpočiánkových fotek naší Aurory.

 

jsem do fotogalerie do složky Výcvik 2012 přidala fotky z všestranných zkoušek s Garrym. Za fotky moc děkujeme Evče sodomkové a CHS z Mešínské hájovny.

28 September added new photos from All-Round tests with Garry to folder Výcvik 2012.

ultrazvuk bohužel nepotvrdil březost naší kraťasky Gáji, další vrh kraťásků se tedy odkládá na jaro.

jsme se s Garry zúčastnili všestranných zkoušek na Chrudimsku, zkoušky úspěšně absolvoval s 458 body, bohužel díky jedničce na vodě ve druhé ceně, al ei tak je to pro nás velký úspěch :-)

21 September ultrasound unfortunately didn´t confirmed that our GSP Gája z Ouhelí is gravid. Next litter of GSP is postponed to spring 2013.

Silvermoor´s Garry passed all-round test  with 458pts. unfortunately in second prize, because of limit mark on water. But in still becomes our big success :-)

I added a profile of planed litter of Deutsch kurzhaar to puppies folder.

3 August Today we got results of HD of our two setters from "A" litter. Both Aurora and Afrodita have A/A.. 

3. srpna Dnes dorazily výsledky RTG dysplázie kičelních kloubů našich dvou odchovánků setřic Aurory a Afrodity, obě s výsledkem 0/0.

jsem se s Garrym zúčastnila lesních zkoušek "nanečisto". Dařilo se mu, a kdyby šlo o skutečné zkoušky, dokončil by v I.ceně. Pokračujeme v tréningu i s NKO Antispartou. Fotky najdete ve fotoalbu ve složce Výcvik 2012.

garry-s-liskou.jpg

10 July There are new photos of ES Aurora in her photoalbum.

Garry took part in training wood test and he succeded in first prize. We also continue with training of Kurzhaar Antisparta. Photos are in photoalbum in folder Výcvik 2012

 

garry-s-liskou.jpg


 

 

 

Silvermoor´s Garry ziskal na MVP v Brně ocenění výborný 1, CAC.

12 June  suddenly left us our Fellony Leslie Leven - our loved Laruška, Čepice, Hrošík... She was our first english setter and she left in us big enthusiasm for this breed. She was our sun, our tender soul, the biggest caregiver in our gang. She loved everybody and everytime and she never hesitate to show her love.  We spent a lot of nice moments during the training, hunt and everyday live. We hoped to have a lot of happy moments together, but we had not enough fortune. Laruško, we never forget, you will stay the founder of our dog gang forever. We hope to find a piece of you in your offspring. We hopo there is enough hares in dog heaven.

fellony-leslie-leven-cernobile.jpg

 

 

Silvermoor´s Garry získal na Klubové výstavě MSKAO ve Slavkově u Brna ocenění CAC, Klubový vítěz, BOB.

klubovka-mskao-2012.jpg

klubovka-mskao-2012-2.jpg

 

 

NKO Antisparta z Nížkovic absolvovala zkoušky vloh Klubu krátkosrstý ohař - Moravské derby a uspěla v I.ceně s 206 body.

19 May  Silvermoor´s Garry gained evaluation excellent 1, CAC, Club winner, BOB on Club Show of Moravian-Silesian club for setters & pointers in Slavkov u Brna.

klubovka-mskao-2012.jpg

klubovka-mskao-2012-2.jpg

 

 

 

German Shorthaired Pointer Antisparta z Nížkovic passed T.A.N of GSP Club - Moravian Derby in first prize with 206pts.

ES Aradia (Jůlie) and Artemis (Aia) have new photos in their photogalleries. Both are also training for T.A.N. And our Garry finally received confirmation of Slovakian show champion

20 Dubna Nové fotky mají ve svých fotogaleriích naši odchovánci setříci Aradia (Jůlie) a Artemis (Aia), obě také úspěšně absolvovaly svod a chystají se na zkoušky vloh. Našemu Garrymu konečně také dorazil

11 January There are new photos of english setter puppies in photoalbum of Morrison kennel. The last boy is looking for his new family.

Height 61 cm
Complete scissor bite 

In Morrison kennel are in the middle of february expected puppies of our english setter stud dog Silvermoor´s Garry and Beretta Morrison.

Morrison kennel - English setter  expected birth in the middle of february 2012

Silvermoor´s Garry

Beretta Morrison

_beretta-zmenseno.jpg27.3.2008
 Height 60 cm
Orange belton
HD 1/0
 

 Pedigree

 

 

 

 

 

 

Field test
T.A.N I.prize 215pts. 

res.CAC
excellent

31 March Silvermoor´s Garry gained evaluation excellent 2, res.CAC  on International dog show in České Budějovice.

 

Puppies has already 6 weeks. New photos here.

ES Artemis (Aia) and Asteria have new photos in their photoalum.

Výška 61cm, chrup úplný, skus nůžkový

 

became a day of mourning. Die our friend, hunter and mainly good person Láďa Hromek. Died saving his dog from railway line.

 

20 March New folder "We offer" added to menu.


 

31. března získal Garry na Mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích ocenění výborný 2, res.CAC.

Na stránkách CHS Morrison na rajčeti najdete nové fotky malých setříků, volné je poslední pejsek.

 

Štěňátka z vrhu "Ch" chovatelské stanice Morrisson, jejichž hrdým otcem je nás Garry mají již skoro 2 týdny, tak jsme se vypravili na návštěvu. Narodili se 4 krásné fenky a 3 pejsci, fotky z naší návštěvy najdete ve fotoalbu.

 

mají ve svých fotogaleriích naši odchovánci setříci Artemis (Aia) a Asteria.

 

se pro nás stal dnem smutku. Zemřel náš kamarád, myslivec, ale hlavně dobrý člověk Láďa Hromek. Zahynul, když zachraňoval svého psa z kolejí vlaku.

jsme se s naším setříkem Garrym zúčastnili výstavy DuoCACIB v Brně. Ve velké konkurenci vyběhal oba dva dny ocenění výborný.

 

26 December we took part  in hunt of hunting company Chrlice. It was the first hunt of our Garry, he worked together with Gája. It was shot 46 pheasants.

 

12 December  we again took part  in hunt of hunting company Slavkov, this time both with Gája and Fellony. It was shot 40 pheasants and 21 hares.

tentokrát do Slavkova. Gája i Fellony si vedly dobře, srnčí tentokrát naštěstí nechaly napokoji, počasí vyšlo a naše malá Helenka, jako nejmladší účastnice, losovala tombolu :) Střelilo se 40 kohoutů a 21 zajíců.

 

26. prosince jsme se zúčastnili honu MS Pouzdřany. Poprvé s námi byl na honě i Peťa jako honec s NKO Gájou a já opět se setřicí Fellony. Střelilo se 40 zajíců, 21 bažantů, jedno sele, no a naše Gája strhla srnce  Celou akci jsme si mi i naši psi velmi užili, počasí vyšlo a svíčková byla vinikající

26 November Me with ES Fellony and Peťa with GSP Gája took part in hunt of hunting company Pouzdřany. In total was shot 21 pheasants and 40 hares, 1 boar, and our Gája bit and kill roe deer. We and our dogs enjoy all the action very much.

. prosince jsme se zúčastnili honu MS Pouzdřany. Poprvé s námi byl na honě i Peťa jako honec s NKO Gájou a já opět se setřicí Fellony. Střelilo se 40 zajíců, 21 bažantů, jedno sele, no a naše Gája strhla srnce  Celou akci jsme si mi i naši psi velmi užili, počasí vyšlo a svíčková byla vinikající

 

● štěňata s průkazem původu po lovecky vedených rodičích

● výcvik Vašeho pejska, ať už jde o základní poslušnost, či lovecký výcvik

● předvedení Vašeho ohaře na loveckých zkouškách

● uchovnění Vašeho ohaře

● lovecky upotřebitelné ohaře

● ubytování Vašeho pejska, krátkodobé či dlouhodobé, v kotci na zahradě či s námi v domě, může být spojeno i s výcvikem

 

Vše záleží na domluvě, pokut máte zájem, neváhejte nás kontaktovat.

 ● puppies with pedigree

● training of your dog including both basic obedience and hunting training

● presentation of your pointing dog on hunting tests

adult pointing dogs with hunting tests suitable for hunting

● acommodation of your dog, long-term or short-term, in kennel or in house with us, can be combinated with training

Everything depends on agreement, feel free to ask.

 

 

 

rodinka.jpg